Kulak enfeksiyonunun belirtileri nelerdir?

Kulak enfeksiyonlarına hafif veya şiddetli ağrı eşlik edebilir veya hiç ağrı olmayabilir. Bebeklerde semptomlar genellikle yalnızca huysuzluk ve gece uyanması, burun akıntısı veya ateşi içerir. Bazen her üç semptom da mevcuttur. Kulak ağrısı gece yatarken kötüleşme eğilimindedir.

Bebeğinizin veya çocuğunuzun kulak enfeksiyonu olduğunu nasıl anlarsınız?

Küçük bir ev kulak dürbünü alın (aşağıya bakın) ve kulak zarında kızarıklık olup olmadığını kontrol edin. Kızarık, kırmızı bir kulak kulak enfeksiyonunu gösterebilir, ancak kırmızı kulak alerji, diş çıkarma veya aşırı ağlamadan da kaynaklanabilir. Kulak dürbünü, kulak zarının ilerlemesini izlemenizi sağlar. Veya teşhis için sağlık uzmanınıza gidin. Kulakların ne kadar kötü göründüğüne dair birden ona kadar bir ölçek isteyin.

Hangi Adımları Atabilirim?

Aşama 1:

Aşağıdaki homeopatik ilaçlardan birini 30’luk dozda verin. Doz olarak iki pelet kullanın. Belirtilerin şiddetine bağlı olarak, çocuğunuz uyanıkken her bir ila üç saatte bir tekrarlayın. Bir seferde sadece bir homeopatik ilaç verin. Bir çare semptomları iyileştirmezse, diğerine geçebilirsiniz. Homeopati bir iyileşme reaksiyonunu uyaracaktır. Belirtiler düzeldiğinde ilacı durdurun ve bekleyin. Semptomlar tekrarlarsa, ilaca tekrar başlayın. Ateşin iyi olduğunu unutmayın. Vücudun enfeksiyonla savaştığını gösterirler.

Belladonna 30c İlk aşamada özellikle belirtiler çabuk ortaya çıktıysa ve ateş varsa. Çocuk genellikle yorgundur.

Hepar-sülfür. 30c Herhangi bir ağrılı kulak için, özellikle kulak dokunmaya karşı hassas görünüyorsa ve çocuk huysuz veya sinirliyse. Kulak enfeksiyonları için en etkili çare ve yüzücü kulağı için en iyi seçim.

Pulsatilla 30c Şiddetli ağrı olmaksızın hafif kulak enfeksiyonları ve kalınlaşan burun akıntısı ile kalıcı semptomlar için.

Adım 2:

Ağrı varsa, kulağa birkaç damla vücut sıcaklığında organik soğuk sıkım bitkisel yağ damlatın. Bu rahatlatıcı. Homeopatik ilaçlara rağmen ağrı devam ederse ve şiddetliyse veya ağrı çocuğu uyanık tutuyorsa, o zaman asetaminofen (Tylenol) vermek mantıklı olabilir, ancak sadece kesinlikle ihtiyaç duyulduğunda. Bu, homeopatik ilaç işini yaparken çocuğunuzun uyumasına izin verecektir.

Aşama 3:

Bağışıklık geliştiren bir bitki olan ekinezya verin. Ekinezya, vücudu virüslerin veya bakterilerin istilasına karşı savaşan daha fazla beyaz kan hücresi üretmesi için uyarır. Dört ila beş gün sonra durun.

Dozaj:

Bir yaşın altındaki bebekler: Günde üç kez 10 damla

Bir yaşından büyük çocuklar: Günde üç kez 20 damla

Antibiyotikler ne olacak?

Antibiyotiklerin bağışıklık sistemini zayıflatma ve tekrarlayan kulak enfeksiyonlarına neden olma eğilimi vardır. Onlardan kaçınmaya çalışın. Bakteriler ayrıca aşırı kullanıldıklarında antibiyotiklere karşı dirençli hale gelirler. Çoğu kulak enfeksiyonuna bakteriler neden olmaz ve antibiyotikler virüslerin veya alerjilerin neden olduğu kulak enfeksiyonlarında hiçbir şey yapmaz.

Tekrarlayan kulak enfeksiyonları için ne yapmalıyım?

Tüm süt ürünlerini (inek sütü, peynir, yoğurt, süzme peynir) bırakın. Emziriyorsanız, kendi diyetinizde süt ürünlerini bırakın. İnek sütü proteinleri anne sütünüzden geçecektir.

Elma püresi gibi yiyeceklerle karıştırılmış kolostrum, günde iki kez bir kapsül verin. Bu, memelilerde doğumdan birkaç gün sonra salgılanan ilk süttür. Enfeksiyonları önleyen bağışıklık sistemi uyarıcıları içerir. İnek kolostrumu dondurularak kurutulur ve açılıp gıda ile karıştırılabilen kapsüller içinde paketlenir. Symbiyotikler tarafından üretilen New Life Colostrum gibi organik bir kolostrum kullanın. Not: Süt alerjisi olan çocuklara kolostrum verilmemelidir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

FAQ

Kulak enfeksiyonlarına hafif veya şiddetli ağrı eşlik edebilir veya hiç ağrı olmayabilir. Bebeklerde semptomlar genellikle yalnızca huysuzluk ve gece uyanması, burun akıntısı veya ateşi içerir. Bazen her üç semptom da mevcuttur. Kulak ağrısı gece yatarken kötüleşme eğilimindedir.

%d blogcu bunu beğendi: