Bebekler üşütünce nasıl kusar ?

Üşüten Soğuk Algınlığı Olan Bebek Nasıl Kusar Ne Yapmalıdır?
Bebeklerin bağışıklık sistemleri yetişkinlere oranla aciz ve savunmasızdır. Bu yüzden üşütme sorunu bebeklerde çok sık görülmektedir. Bu durumun nedeni şayet genellikle yüzden çok virüs türünün niçin olduğu burun ve boğaz enfeksiyonudur.

Bebeklerde Üşütme, Soğuk Algınlığında Kusma Nasıl Olur?

Bebekler üşüttüğünde yahut soğuk aldıklarında yaşanan bulgular çok çeşitlidir. Örneğin bu vaziyet bebekte burun akıntısına yol açabileceği gibi bunun yanı sıra bedende ateşin artmasına yahut bebeğin kusmasına dahi neden olur. Üşüten bebeklerde geniz akıntısı olur bu dahi kusmayı harekete geçirir. Bebeklerde üşütmenin ana sendromu bebeğin balgamlı kusmasıdır. Bebekler üşütünce kötü ve ekşi kokulu şekilde de kusabilir. lerde soğuk algınlığı fışkırarak kusmasına dahi neden olur. Bebekte öksürüğün akciğeri tahriş etmesi neticesinde soğuk algınlığında kanlı balgamlı kusma dahi görülebilir Doktora danışıp bebeğe nane limon çayı içirmek midesini yatıştırıp kusmayı durdurmaya yardım eder.

Bebeklerde Üşütme Nasıl Anlaşılır?

Bebekler üşüttüklerinde genellikle kusma görülmektedir ve bu vaziyet olması beklenilen sendromların başında gelmektedir. Kusma dışında aşağıda sıralanan bulgular de bebeklerde üşütmenin habercisi olur: Yüksek ateş Anne sütü yahut devam sütünü içmeyi reddetme Mide bulantısı Öksürük İshal olma tıkanıklığı Burundan sarı yahut yeşil renk akıntı gelmesi Yüz, eller ve ayakların pembe renk alması Bebeklerde Üşütme ve Üşütüp Kusma Nasıl Geçer? Bebeğinizi sıhhat ocağına yahut çocuk hekimine götürün.

 

Doktor gerek görülürse üşütmeye karşı ilaç, şurup yahut antibiyotik verebilir. Bol likit verin: Bebeklerde üşütme halinde ilk yapılacak şeylerden birisi bedende likit kaybını oldukça engellemektir. Bunun için bebeğe abartıya kaçmadan normal oranda likit verilmelidir. Eğer emen bir bebekse, emzirilmeye devam edilmelidir. Çünkü ana sütü bebeğin vücudunu kuvvetli kılarak mikroplara karşı çok yüksek oranda korumaktadır. Vicks kullanın: Bebeğiniz üşüttüğünde yapılabilecek bir başka usul şayet BabyRub kullanımıdır. Viksi bebeğinizin sırtına, göğsüne ve ayak tabanlarına yumuşak hareketlerle masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Bu halde bebeğiniz gece daha iyi bir uyku çekecek ve soğuk algınlığı azalacaktır.

 

Tavuk suyu çorba içirin: Eğer çocuğunuz 1 yaşından büyükse, öksürük ve soğuk algınlığı için tavuk suyu çorbasını yedirebilirsiniz. Çünkü bünyesinde bulunan kuvvetli antioksidanlar yardımıyla tavuk suyu çocuğunuz için hem çok besleyici üstelik çok hafiftir. suyu çorbası çocuğunuzun daha hızlı iyileşmesine yardım edecektir. suyu çorbası çocuğunuzun daha hızlı iyileşmesine yardım edecektir. Anne sütü verin: Anne sütünün önemi ve kıymeti herkesçe bilinmektedir. Özellikle de şayet çocuğunuz hastaysa, ana sütünün önemi daha dahi çok olmaktadır. Çünkü ana sütü, bedende enfeksiyona karşı bir koruma kalkanı yaratarak, hastalık halinde bedenin daha acele toparlanmasına yardımcı olmaktadır. Bu açıdan bakıldığında, ana sütüne eş değerde tesirli rastgele bir usul yoktur. Bebeklerde öksürük ve soğuk algınlıkları halinde, ana sütü çok sık verilmelidir.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

FAQ

Bebeklerin bağışıklık sistemleri yetişkinlere oranla aciz ve savunmasızdır. Bu yüzden üşütme sorunu bebeklerde çok sık görülmektedir. Bu durumun nedeni şayet genellikle yüzden çok virüs türünün niçin olduğu burun ve boğaz enfeksiyonudur.

%d blogcu bunu beğendi: